Klienditeenindus E-R 10-18

Kuidas valida omale õige iPhone ning millele tasuks tähelepanu pöörata?

Sellel aastal tuleb Apple välja 14. seeria iPhone mudelitega. Nende telefonide mudelite valik on kirju ning tihti on lõpliku valikut keeruline teha. Siinkohal tuleb teha endale selgeks mis otstarve on nutitelefonil sinu elus tänasel päeval. Kindlasti peaks arvestama eelarvet ja selgitama enda põhivajadusi, eesmärke mis telefon täitma peab. Kõikide mudelite funktsioonid ning tehnilised andmed on saadaval: https://www.apple.com/iphone/compare/

Mõned näited, mida me eesmärkide ja vajaduste all silmas peame:

Üks peamisi asju, millest tuleks alustada, on telefoni füüsiline suurus. Kui teil on väiksed käed või soovite kanda telefoni tihti kitsastes taskutes, tasub valida väiksema suurusega mudel. Hilisematest mudelites sobiks näiteks iPhone 12/13 Mini või iPhone SE 2/3 generatsioon. Siinkohal tasub vaadata ka reaalset ekraani diagonaalmõõtu. Viimastest variantidest on füüsiliselt iPhone SE 2/3 suurem, kuid ekraani diagonaal väiksem kui 12/13 minil, mis tähendab, et silmad peavad väikese teksti lugemiseks rohkem pingutama. Tänaste uudiste valguses, tundub, et järgmiste iPhone generatsioonide seast enam mini verisooni ei tule.

Inimesed, kellele meeldib olla päev otsa väljas, vaadata Youtubest videosi või mängida mänge, tasub jälgida telefoni akut. Siin kohal on abiks iPhone ’battery capacity’ ning kasutatud telefonide puhul kindlasti ka ’battery health’. Telefoni füüsiline suurus mängib ka siin oma rolli. Kui iPhone on suurem ehk plus või max verisoon, on ka suurem aku seal sees. Muidugi tarbib suurema ekraaniga telefon ka omakorda rohkem energijat, kuid üldiselt on suuremad telefonid parema aku kestvusega (kasutamistundide arvestuses).

Kui sa teed palju igapäevaselt pilte ning soovid saavutada võimalikult head kvaliteeti, tasuks vaadata iPhone kaamera omadusi ning funktsioone. Kui sulle meeldib teha pilte öösel, võiks kaameral olla ’night mode’. Juhul, kui tihti soovid tabada pereliikme või sõbra lahedat emotsiooni või miimikat, oleks abiks ’portrait mode’ ja ’depth control’. Sellised funktsioonid leiame kindlasti Pro (iPhone 11 Pro/max ; iPhone 12 Pro/max ; iPhone 13 Pro/max) mudelitest. Seda kõike vaata lähemalt tehnilistest andmetest.

Loodame siiralt, et teie teekond iPhone valimisel sujub ning leiate sobiva mudeli. Kui teil on lisaküsimusi või mõni idee, millest võiksime kirjutada, andke meile teada: info@telo24.ee!

0
Sinu ostukorv on tühi

Tundub, et sa ei ole ostukorvi veel tooteid lisanud

Sirvi tooteid